V českém jazyce mnoho informací není, a v angličtině je to lepší jen o málo - viz několik užitečných odkazů vlevo.

Jako první uvádím odkaz na Bhagavatgítu. Existuje mnoho velmi nekvalitních překladů ať už v češtině, nebo v angličtině. Některým z nich je lepší se raději vyhnout. Zejména verzím s často zavádějícími komentáři. Mohu doporučit překlad Rudolfa Janíčka. Ten poprvé knihu skvěle přeložil již ve čtyřicátých letech minulého století. nicméně mu to nedalo a překlad ještě jednou přepracoval na sklonku života v roce 1989. V tištěné podobě prakticky nesehnatelné ale pdf se stáhnout dá.

Druhou skvělou knihu napsal Paramahansa Yogananda "Životopis jogína". verze pdf obsahuje oproti verzi tištěné mnoho fotografií navíc...

Musím zmínit i dokumentarní film "Awake" o Paramhansovi Yoganandovi. Také video Swami Sarvpriyanandy, který srozumitelnou angličtinou, u tabule s křídou v ruce (obojí věc nevídaná) systematicky vysvětluje Upanišády - v tomto případě jednu z nejdůležitějších - Mandukya Upanishad. Další díly i jiné přednášky si už určitě najdete sami.

Zajímavé je i povídání s Rajou Choundhurym na téma třetí oko. Je to jen jedna z jeho mnoha dostupných přednášek.

Nemohl jsem vynechat ani odkaz na zajímavou, netradiční přednášku (a film)  Nassima Harameina z roku 2015 o fungování a vzniku vesmíru "The Connected Universe".

A nakonec video Bruce Liptona "Biology of Belief"...

 

 

...