Umění Bigu - pránická výživa

 

Pochopitelně je mi zcela jasné, o jak kontraverzní téma se jedná. Proto jsem poměrně dlouho váhal, než-li jsem se rozhodl zveřejnit alespoň tu část svých zkušeností, která se podle mého názoru zveřejnit dá a přistupuji k tomu až nyní, se značným časovým odstupem.

Hlavním důvodem, proč jsem se nakonec takto rozhodl, je neustále zvyšující se obecné "spirituální povědomí" lidí a tím i narůstající počet "hledajících". Jak jsem se měl sám možnost přesvědčit, je občas dosti obtížné nalézt v záplavě informací ty správné a neztrácet zbytečně čas a energii...

Úvodem však musím poznamenat, že cílem těchto stránek rozhodně není dávat žádné návody, rady a už vůbec ne doporučení týkající se pránické výživy či přechodu na ni. Jedná se výlučně o zkrácený popis (výňatky z deníku) mé vlastní cesty tak, jak jsem ji prožil a vnímal. Má zkušenost je jedinečná, osobní a nepřenositelná a rozhodně nemohu tuto cestu nikomu doporučit, neboť každý jsme jiný, každý máme svou cestu, jiné předpoklady, jiný zdravotní stav, věk i startovní čáru.

Má dnes už několikaletá zkušenost se týká jednak kratších i delších půstů, se kterými jsem v přípravném období dlouhodobě experimentoval, vitariánské stravy a zejména pak také vlastního procesu přechodu na výživu Pránou, který probíhal pod laskavým dohledem Henriho Monforta, bez kterého bych přechod zcela jistě nebyl schopen nikdy zvládnout - to dnes mohu říct s naprostou jistotou. Samozřejmě nelze opomenout ani období následující, které je svým způsobem mnohdy náročnější, než přechod sám. Více informací naleznete v "Blogu".

Současně se pokusím na těchto stránkách uveřejnit i rozcestník odkazů, na kterých lze nalézt zajímavé informace s uvedenými tématy související, které mě osobně přišly užitečné či nějak zajímavé.

 

Bc. Jiří Kočandrle, Magister